Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է «Եվրոպական մարմնամարզության պատվավոր մրցավարի» կոչմանը
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է «Եվրոպական մարմնամարզության պատվավոր մրցավարի» կոչմանը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիան: Հակոբ Սերոբյանը երկար տարիներ Հայաստանի
Կարդալ ավելին
Կոտայքի մարզում օրեր առաջ սպանությամբ ավարտված վիճաբանության առնչությամբ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում մեկ անձ կալանավորվել է, 4 անձ ճանաչվել է տուժող։ Այդ մասին ԶԼՄ-ներին հայտնել
Արցախցի Տիգրան Ուլուբաբյանի փաստաբանը հայտնում է․ «Տիգրան Ուլուբաբյանի գործով «օբյեկտիվ քննությունը» շարունակվում է … . Քննիչը մերժել է կրկնակի փորձաքննություն իրականացնելու ու ոստիկաններին ճանաչման ներկայացնելու
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնում է․ «Տատիկների գործով» ներկայացվեց մեղադրանք։ Խափանման միջոց ընտրելու հարցով շուտով քննչական մարմինը կդիմի հակակոռուպցիոն դատարաn, նիստը՝ հավանաբար գիշերը:  Հիշեցնենք, իրավապաշտպանն ավելի
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, մարտի 17-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 20։15-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Ավանի բաժնում տեղեկություններ
Գյումրիում տեղի ունեցած միջադեպից հետո ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը մանդատը վայր է դնում։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանի կարծիքով՝ եթե Վիլեն Գաբրիելյանն ինքնուրույն է որոշել հրաժարվել
rs
2024 թվականի հունվար-հոկտեմբերին ԱՊՀ-ում ապրանքների արտաքին առևտրաշրջանառության արժեքը (ընթացիկ գներով) 2023 թվականի հունվար-հոկտեմբերի համեմատ աճել է 1,3%-ով։ Միաժամանակ Ադրբեջանում այն ​​նվազել է 9,5%-ով, Մոլդովայում՝ 1,2%-ով,
Ծրագրավորող, կիբեռանվտանգության մասնագետ Սամվել Հայրապետյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Ուղիղ 200 օրից Microsoft ընկերությունը պաշտոնապես կդադարի աջակցել և թարմացնել Windows 10 օպերացիոն համակարգը, կամաց կամաց բոլորդ անցեք
Մարտի 25-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգած 40-ամյա մի կին հայտնել է, որ Երևանի Րաֆֆու փողոցի շենքերից մեկի հետնամասում կայանված իր «Ինֆինիտի» մակնիշի մեքենայից,
Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հաղորդագրություն է տարածել․ «Լրատվամիջոցների հարգելի՛ ներկայացուցիչներ, Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի մարտի 29-ի մեծ հանրահավաքից հետո անհանգստությամբ արձանագրում ենք արցախցիների հանդեպ ատելության
Այսօր՝ մարտի 31-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Վայոց ձորի մարզում։ Ժամը 19։30-ի սահմաններում Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 140 կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի Զառիթափի խաչմերուկում ճակատ ճակատի
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր մարտի 31-ին՝ ժամը 11։10-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում
Այսօր՝ մարտի 31-ին, SHAMSHYAN.com էր զանգահարել Արարատի մարզի բնակիչ Լևոն Գևորգյանը, ով երեկ երեկոյան «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում մահացած՝ Արարատի մարզի բնակիչ 25-ամյա Սիլվա Գևորգյանի եղբայրն
Արարատի մարզի քրեական ոստիկանները մարտի 28-ին տեղեկություններ էին ստացել, որ մի խումբ երիտասարդների մոտ ապօրինի պահվող օդաճնշիչ ատրճանակ և սառը զենք կա և նրանք գտնվում
Այս պահին Ազատության հրապարակում տեղի է ունենում Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի առաջին հանրային քննարկումը` բնակարանային ծրագրի վերաբերյալ: Ոլորտի փորձագետ Արմեն Մանգասարյանը ներկայացնում է գործող ծրագրի
Այն, որ ՔՊ֊ն  Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա արդեն գյումրեցին չնայած անասելի ճնշումներին և ապօրինություններին որոշել է, իսկ որպեսզի Գյումրին ունենա ընդդիմադիր քաղաքապետ՝ Մարտուն Գրիգորյանը
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության (DAAD) գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Միխաել Հարմսի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը
Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավոր Նաիրա Հովսեփյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունն արդեն ԲԴԽ-ում է։ Առաջիկայում ԲԴԽ-ն կքննարկի նրան պատասխանատվության ենթարկելու հարցը։ «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր,